Kominki – garść informacji

Kominki stanowią doskonałą ozdobę każdego domu. Pełnią one zatem funkcję dekoracyjną oraz grzewczą. Dzięki nim można ustawić optymalną temperaturę w pomieszczeniu. Ogrzewają one doskonale pomieszczenia w zimne wieczory.

Są niezastąpione w sezonie grzewczym. Na rynku wyróżniane są różnorodne rodzaje kominków. Na pewno dużą popularnością cieszą się nowoczesne kominki granitowe. Warto wiedzieć, że są one bardzo odporne na różnego rodzaju odbarwienia i zarysowania. Są one uniwersalne i praktyczne. pasują do każdego wnętrza, zarówno do klasycznego jak i do nowoczesnego. Jeśli chodzi o materiał jakim jest granit, trzeba wiedzieć, iż cechuje się dużą odpornością na wszelkie czynniki.

Granit jest także materiałem nienasiąkliwym, nie pochłania on zapachów ani smaków. Można go łatwo utrzymać w idealnej czystości i porządku. Istotne jest także, że kamień granitowy jest odporny na różnego rodzaju agresywne środki czyszczące. Kominki granitowe występują w modnej i ciekawej kolorystyce. Najczęściej są to ciemne bądź jasne, pastelowe kolory. Modne kolory w tym sezonie to: brązowy, zielony typu khaki, stalowy, czarny.

Więcej o kominkach dowiesz się na stronie szalonymax.pl – sprawdź więcej

Kominki do nowoczesnych wnętrz

Bardzo często domownicy w nowoczesnych wnętrzach stosują kominki elektryczne. Bardzo ładnie się one komponują a przede wszystkim ich obsługa jest nieskomplikowana i nie zajmuje ona dużo ,,zachodu”. Wyżej wymienione kominki najczęściej wyposażone są w wygodny termostat dzięki któremu można uzyskać optymalną temperaturę. Natomiast pilot zdalnego sterowania pozwoli włączyć kominek z poziomu ,,fotela”. Ciekawostką jest fakt, że w ostatnim czasie, rynek ,,podbijają” kominki, wyposażone w trójwymiarowy efekt 3D. Ten efekt sprawia, że płomień wygląda jak prawdziwy.

Co ciekawe, niektóre kominki mogą mieć przyłączenie do głośników. Innym, popularnym rodzajem kominków są gazowe. Obudowa takiego kominka gazowego jest zazwyczaj porządna i ciężka, jest to konstrukcja żeliwna. W żadnym tego rodzaju kominku gazowym nie powstaje nigdy popiół czy też dym bądź sadza. Temperaturę w takim kominku można również samodzielnie ustawiać na stałym poziomie.

Kominki na zewnątrz pomieszczeń

Dużą popularnością cieszą się także kominki, które można umieszczać na zewnątrz domów, można je umieszczać na przykład na tarasie. Takie kominki są przenośne, poręczne i lekkie. Na pewno jest to ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Takie kominki ogrodowe są to tak zwane ,,bio-kominki”. Zapewniają one ciepło i są przyjazne pod kątem ekologii, dla środowiska. Mogą one posiadać charakterystyczny grill, najczęściej ustawia się je na tarasie.

Biokominki mogą być także sterowane za pomocą zdalnego pilota. Ich czyszczenie również nie sprawia problemu, bowiem wykonane są one w najnowszych technologiach. Ciekawym również rozwiązaniem aranżacyjnym jest zastosowaniem biokominka w kształcie stolika. Jest to 2 w 1. W środku znajduje się wkład kominkowy a po zewnętrznych stronach ,,stolika” jest dużo miejsca, można tam położyć na przykład kubek z kawą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *