Jaką szafkę pod umywalkę wybrać?

Urządzanie łazienki musi być odpowiednio przemyślane, szczególnie jeśli nie jest ona zbyt duża. Jednym z ważnym elementów będzie wybór szafki pod umywalkę. Czy jest ona niezbędna? Na jaką szafkę najlepiej się zdecydować?

Szafka pod umywalką w łazience to bardzo funkcjonalny element. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe miejsca na różnego rodzaju przedmioty. Szafka powinna być odpowiednio dopasowana do umywalki, którą zamierzamy umieścić w naszej łazience. Mogą być do szafki z drzwiami i szufladami. Wybór zależy od indywidualnych zapotrzebowań. Wybór szafki pod umywalkę wiąże się także w dużej mierze ze stroną estetyczną, ponieważ dzięki temu meblowi możemy ukryć wszelkie elementy instalacyjne, taki jak syfon.

Obecnie istnieją różnego rodzaju modele szafek pod umywalkę. Możemy wybrać takie, które są połączone bezpośrednio z umywalką, tzn. umywalka znajduje się jakby we wnętrzu szafki lub takie, które znajdują się pod nią, ale są odpowiednio dopasowane. Niezależnie od modelu możemy zdecydować się na szafki stojące lub podwieszane.

Szafka stojąca czy podwieszana?

Szafka stojąca będzie z pewnością łatwa w montażu i zazwyczaj nie wymaga przytwierdzenia do ściany . Minusem jednak jest utrzymanie pod nią czystości. Nóżki narażone są zazwyczaj na kontakt z wilgotną podłogą, dlatego warto wyposażyć je w gumowe nakładki, które uchronią przed niszczeniem szafki.

Sklep meblowy Warszawa – sprawdź ofertę dostępną na stronie Radius Centrum

Szafki wiszące są bardzo stylowe i możemy podwieszać je na każdej wysokości. Plusem jest również to, że bez problemy możemy utrzymać czystość podłogi pod nimi. W przeciwieństwie do szafki stojącej musi ona być właściwie przymocowana do ściany. Poza tym tego rodzaju szafki mogą wpływać na optyczne powiększenie przestrzeni. Dzięki temu, że znajduje się pod nimi wolna przestrzeń, łazienka wydaje nam się przestronniejsza.

Rodzaje szafek

Jeśli chodzi o sposób dopasowania umywalki do szafki to jednym z rozwiązań będzie umieszczenie umywalki bezpośrednio na blacie szafki. Wybierając szafkę pod ten model musimy zadbać o odpowiednie dopasowanie blatu do wagi umywalki. Umieszczone w ten sposób wyglądają bardzo oryginalnie i stylowo.

Innym rodzajem są umywalki wpuszczane bezpośrednio w blat szafki. W ten sposób umywalka w większym stopniu schowana jest w część blatu. Minusem jest zatem to, że tracimy nieco miejsca we wnętrzu szafki. Jest to dobre rozwiązanie do minimalistycznych wnętrz. Dzięki tego rodzaju ceramiki łatwiej jest utrzymać czystość umywalki.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając szafki do łazienki musimy zwrócić uwagę na materiał, z którego będą one wykonane. Przede wszystkim muszą one być odporne jak najbardziej na wilgotność. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się szafki wykonane z tzw. płyty MDF lub z płyty wiórowej. Posiadają one podobne właściwości – są odporne na wilgoć. Należy jednak pamiętać, że powinny one posiadać jeszcze dodatkową ochronę w postaci lakieru, który sprawi, że powierzchnia mebla nie będzie się niszczyła. Pamiętajmy także o odpowiednim czyszczeniu tego rodzaju mebli. Nie powinniśmy szorować ich gąbkami i silnymi detergentami. Unikajmy także wybielaczy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *