Czy sztuki uwodzenia można się nauczyć?

Być dobrym w uwodzeniu. To marzenie wielu, ponieważ dzięki tej umiejętności życie na ogół jest ciekawsze i lepsze. Uwodzenie potrzebne jest zarówno tym, którzy szukają stałego partnera, jak również osobom ceniącym sobie wolność, choć niestroniącym od przelotnych romansów. Podobno niektórzy to urodzeni uwodziciele. Czy jednak tego można się nauczyć?

Uwodzenie to kwestia wiedzy i doświadczenia

Tak, uwodzenia można się nauczyć. To dobra wiadomość nie tylko dla osób pragnących opanować tę sztukę, ale także z perspektywy całego ludzkiego gatunku. Gdyby nie uwodzenie, ludzkość zapewne by nie przetrwała. Na szczęście można je opanować. Jak to zrobić? Co ciekawe, w Polsce bez problemu da się znaleźć kurs uwodzenia. Prowadzą je ludzie ze świetnym przygotowaniem merytorycznym, a także praktyką. To właśnie są dwa zasadnicze determinanty skutecznego uwodzenia. Trzeba najpierw zdobyć wiedzę, którą potem należy wypróbowywać przy wielu okazjach.

Podczas niektórych kursów z zakresu uwodzenia, zajęcia teoretyczne są pomijane. Prowadzący od razu zabierają swoich podopiecznych w publiczne miejsca, pomagają wybrać ciekawy ,,obiekt” zainteresowania, pokrótce omawiają sytuację, po czym kursant rusza ,,do akcji”. Taka strategia, choć wydaje się mieć ekspresowe tempo, okazuje się często skuteczna. Zwłaszcza w przypadku pewnych typów osobowości. Jeżeli ktoś jednak spróbował i doszedł do wniosku, że potrzebuje nieco więcej czasu na przygotowania, na pewno uda mu się znaleźć w pobliżu jakąś konkurencyjną ofertę szkolenia z uwodzenia.

Samodzielna nauka uwodzenia

W dzisiejszych czasach wystarczy dostęp do sieci, aby nauczyć się bardzo wielu rzeczy. Wśród nich znajduje się również uwodzenie. W Internecie znaleźć można mnóstwo poradników, zarówno w formie tekstu, jak również pod postacią materiałów audiowizualnych. To tańsza forma nauki, która w wielu przypadkach sprawdza się równie dobrze co profesjonalne szkolenie.

Jeżeli szukasz poradników o tym, jak skutecznie podrywać, znajdziesz je na uwodzenie.org – zobacz więcej

Pewnym wyzwaniem może jednak okazać się ocena popełnianych błędów oraz czynionych postępów. Jeżeli próbom uwodzenia z daleka przygląda się profesjonalny obserwator, uczestnik kursu otrzymuje informację zwrotną. Co zrobił źle, a co dobrze. Co można jeszcze poprawić, w jakim kierunku podążać, a czego nie powtarzać. Wiele osób obawia się, że taka ocena będzie bolesna i przykra. To jednak jedyny sposób, by dostrzec błędy i coraz lepiej opanowywać uwodzenie.

Droga do celu

To prawda, że niektórzy mają większy talent do uwodzenia niż inni. Nie jest jednak prawdą, że takim utalentowanym uwodzicielom wszystko przychodzi łatwo. Im także zdarza się popełniać błędy. Dostają przysłowiowego kosza lub muszą się natrudzić, by zwrócić uwagę osoby, która wpadła im w oko. Uwodzenie to sztuka, która wymaga wytrwałości. A przede wszystkim odporności na krytykę, odrzucenie zalotów, a nawet wyśmianie. Podobno mężczyźni o wiele bardziej boją się ośmieszenia niż kobiety. Tak naprawdę, nikt tego nie lubi. Aby jednak uwodzić skutecznie, trzeba pokonać strach przed odrzuceniem. Bez tego nie osiągnie się celu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *