Wakacje all inclusive – czy rzeczywiście warto?

Pragniemy spędzić beztroskie wakacje nie martwiąc się o wyżywienie? Opcja all inclusive z pewnością w tym wspomoże. Niemniej jednak czy zawsze jest to bardzo dobre wyjście? Poniżej odszukacie wiadomości na temat tego, kiedy warto zdecydować się na takie rozstrzygnięcie.

All inclusive to jedna z najpopularniejszych opcji podczas wyjazdu na zagraniczne wczasy. Oferta ta zakłada, że posiłki lub napoje znajdują się w cenie pobytu w danym położeniu. Przybywając do hotelu otrzymujemy właściwe oznaczenie, jakie daje nam szansę korzystania z danego rodzaju wyżywienia. W szerokiej ofercie all inclusive znajdują się z reguły trzy posiłki: śniadania, obiady oraz kolacje. Dostęp do pojedynczych posiłków oraz trunków (w tym alkoholi) jest nielimitowany. Od hotelu zależą godziny i ilość serwowanych pokarmów.

Sporo zależy od hotelu, do jakiego się udajemy. W jednym miejscu możemy mieć dostęp do dań cały czas, w innym jedynie przez kilka godzin. Jakość i typ jedzenia również może znacznie się różnić. Przed wyjazdem warto zastanowić się zatem czy opcja all inclusive z pewnością będzie należytym rozwiązaniem, szczególnie, że tego rodzaju wycieczka ma prawo być znacznie droższa od tej, jaka nie będzie miała w swojej szerokiej ofercie opcji z wyżywieniem. Dużo też zależy od indywidualnych upodobań.

Kto korzysta z all inclusive?

Propozycje all inclusive nie zawsze stanowią optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli wybieramy się na wycieczkę z zamiarem zwiedzania i zobaczenia jak najwięcej. Powinniśmy nie zapominać, że opcja all inclusive ogranicza nieco stworzony przez nas czas. Z reguły posiłki wystawiane są o rzeczowych porach i jeżeli się spóźnimy jesteśmy w stanie już nie załapać się na jakieś dania. Oprócz tego nie każdy hotel oferuje całodobowy dostęp do baru. Wobec tego jeżeli zamierzamy cały dzień spędzać poza hotelem, lepszym wyborem będzie opcja z wyżywieniem we własnym zakresie, ewentualnie ze śniadaniami – rankiem zawsze będziemy w hotelu.

Jeżeli natomiast planujemy spędzać większość czasu w hotelu, na basenie lub ewentualnie po prostu hotel jest oddalony od centrum – opcja all inclusive może faktycznie się sprawdzić. W szeregu przypadków bywa również tak, że opcja all inclusive jest znacznie bardziej opłacalna aniżeli kupowanie żywności ,,na mieście”, zwłaszcza jeżeli wybieramy się na wycieczkę całą rodziną. Poza tym opcja all inclusive niejednokrotnie jest też dostępna na pobliskiej plaży. To dobre rozwiązanie dla osób, które spędzają urlop wypoczywając w pobliżu hotelu.

Minusy i walory all inclusive

Jedną z bazowych zalet tej opcji jest bezproblemowy dostęp do jedzenia oraz napojów – z reguły nieograniczony. Wydatki wliczone są w cenę pobytu przez co nie musimy troskać się o organizowanie i kupowanie jedzenia w okolicznych sklepach lub restauracjach. Po pierwsze, nie musimy zabierać ze sobą dodatkowej gotówki, po drugie – oszczędzamy, przede wszystkim jeżeli wybieramy się na wyprawę całą familią.

Negatywem opcji all inclusive jest pewne ograniczenie – zarówno czasowe, jak i połączone z wyborem danych potraw. Menu nie zawsze musi podołać stworzonym przez nas oczekiwaniom. Możliwa jest kiepska jakość jedzenia oraz trunków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *